Certyfikat SSL to większa wiarygodność twojej domeny

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2018-04-24

Certyfikat SSL to większa wiarygodność twojej domeny

Certyfikat SSL to protokół sieciowy, który służy w celu zabezpieczenia połączeń internetowych, zapewniając poufność transmisji danych. Najprościej rzecz ujmując, certyfikaty SSL szyfrują połączenia serwerów ftp, poczty czy stron www. Jest on niezbędny dla zabezpieczania transakcji bankowości internetowej, aukcji oraz wszelkich rodzajów płatności online.

SSL, czyli Secure Socket Layer został opracowany w roku 1994 przez firmę Netscape. Jego ideą jest zabezpieczanie transmisji danych pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem, z którego korzysta. Strony internetowe z wbudowanymi certyfikatami SSL gwarantują bezpieczeństwo i ochronę wszelkich danych, które tam są wprowadzane przez nas każdego dnia.

Codziennie bowiem przeprowadzamy transakcje internetowe, bookujemy bilety, noclegi, realizujemy przelewy, kupujemy buty lub książki i wszędzie tam zostawiamy swoje dane osobowe, które są zabezpieczone przed atakami hakerskimi i ich kradzieżą właśnie poprzez protokół sieciowy SSL.

Wszystkie firmy, które oferują internautom dowolny rodzaj aktywności na swoich stronach, skutkujący pozostawianiem jakichkolwiek danych osobowych, powinny zaopatrywać je w certyfikaty SSL. Jeśli zobaczymy ikonkę kłódki, zielone pole przy adresie www lub jeśli początek adresu strony to https:// – to znak, że domena jest bezpieczna i wiarygodna.

Rodzaje certyfikatów SSL

Istnieją trzy rodzaje certyfikatów SSL. Pierwszy z nich to DV, czyli Domain Validation. To podstawowe zabezpieczenie, które sprawdza czy firma, chcąca posługiwać się daną domeną, ma do tego prawo. Nie ma tu jednak weryfikacji danych tej firmy.

Drugim rodzajem jest OV – Organization Validation, czyli tak zwane uwierzytelnianie rozszerzone. Tu sprawdzone zostaje prawo danej firmy do posługiwania się domeną oraz dodatkowo sprawdza się samą firmę, żądając od niej wyciągu z KRS, umowy spółki lub innych dokumentów poświadczających stan prawny podmiotu.

Pełne uwierzytelnianie gwarantuje certyfikat EV, czyli Extended Validation. Tu sprawdza się już nie tylko status prawny firmy, ale także jej obecność w przestrzeni gospodarczej, zgodność wszystkich danych urzędowych . Ten rodzaj certyfikatu zobaczymy w miejscu adresu strony www,  jako zielone pole z nazwą właściciela domeny.

Zastosuj SSL, bo warto

Korzyści z posiadania certyfikatu SSL są bardzo duże. Domeny opatrzone SSL są znacznie lepiej postrzegane przez wyszukiwarkę Google, a to jest pokłosie słynnej afery Snowdena, a jej skutkiem był ogromny wyciek dokumentów i danych, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Oczywiście posiadanie certyfikatu nie zapewni nikomu pierwszej pozycji w rankingu, ale strona z certyfikatem SSL zawsze zajmie wyższą pozycję, niż ta, która go nie posiada.

Dzięki certyfikatowi SSL wszelkie dane osób korzystających z Twojej witryny są bezpieczne i nawet, jeśli komuś udałoby się przechwycić ruch na tej stronie, to z pewnością nie zdoła odczytać danych osobowych, numerów kart kredytowych, kont, czy haseł. To jest także ważne w kontekście zbliżającego się wejścia w życie RODO, czyli szczególnych zasad ochrony danych wrażliwych.

Certyfikat SSL sprawia, że osoby korzystające z witryny obdarzają ją znacznie większym zaufaniem, bo zdają sobie sprawę z bezpieczeństwa swoich danych.

To wpływa więc znacząco na wiarygodność, jaką obdarzają oni firmę, będącą właścicielem danej domeny. Dzięki małej, zielonej kłódce pojawiającej się przy adresie strony www, dzięki przedrostkowi https przed adresem strony, codziennie budujemy zaufanie do naszej firmy.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy powinieneś zainwestować w certyfikat SSL, skontaktuj się z profesjonalistami na www.sprintdatacenter.pl, a oni z pewnością odpowiedzą wyczerpująco na wszystkie pytania.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.