Dlaczego bezpieczeństwo informacji w branży finansowej jest tak ważne?

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2016-03-03

Dlaczego bezpieczeństwo informacji w branży finansowej jest tak ważne?

W dzisiejszych czasach wyciek poufnych informacji jest łatwiejszy i groźniejszy niż kiedykolwiek. Wysoko rozwinięta technologia informacyjna stwarza tyle samo udogodnień, co zagrożeń. Szczelność systemów informatycznych oraz obieg dokumentów jest niezmiernie ważny zwłaszcza w odniesieniu do firm działających w branży finansowej.

Aby zapewnić bezpieczeństwo informacji organizacje coraz częściej decydują się na wdrożenie systemów zgodnych z ISO 27001. Więcej o tej normie oraz audytach związanych z jej implementacją można dowiedzieć się na szkoleniu „Audytor Wewnętrzny SZ Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001” (http://www.szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/bezpieczenstwo-informacji/audytor-wewnetrzny-iso-27001/)Informacje na wagę złota

Informacja jest obecnie jednym z najcenniejszych zasobów zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W biznesie cenne dane powinny być chronione. Ich niekontrolowana publikacja lub utrata mogą mieć negatywny wpływ na rentowność i płynność finansową organizacji. Od bezpieczeństwa informacji może też zależeć zgodność działalności z obowiązującym prawem, a także utrzymanie dobrej reputacji. Trzeba być świadomym tego, że wiele osób może chcieć uzyskać nieuprawniony dostęp do informacji nie tylko dla samego zapoznania się z nimi, ale także ich modyfikacji lub usunięcia. W dla firm z branży finansowej może to skończyć się prawdziwą katastrofą.

Zmiany w branży finansowej

Coraz więcej instytucji finansowych na całym świecie zwraca uwagę problem bezpieczeństwa informacji, co łączy się ze wzrostem zainteresowania przepisami prawnymi oraz systemami dotyczącymi tego zagadnienia. Jedną z głównych inicjatyw mogących poprawić poziom bezpieczeństwa jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa informatycznego potwierdzonych zarówno audytem wewnętrznym jaki i zewnętrznym. Kluczową rolę odgrywają obecnie regulacje prawne i branżowe dotyczące bezpieczeństwa płatności elektronicznych. Można zauważyć, że bezpieczeństwo informacji z zagadnienia czysto informatycznego stało się istotnym aspektem dotyczącym całej firmy. Warto zaznaczyć, że organizacje podchodzą do sprawy coraz szerzej i obejmują ochroną coraz więcej rodzajów i form danych.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.