Franczyza się opłaca!

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2016-01-25

Franczyza się opłaca!

Myślisz o przejściu „na swoje”? Cudownie! Wraz z nadchodzącym nowym rokiem wielu Polaków myśli o tym, by zmienić coś w swoim życiu, mniej lub bardziej drastycznie. Zanim jednak otworzysz swój własny biznes pomyśl o tym, czy nie lepiej było przeznaczyć te pieniądze na franczyzę? O tym, dlaczego warto przystąpić do takiej sieci i jakie koszty się z tym wiążą, przeczytasz w najnowszym materiale.

Jakie koszty na początek?

Każdy przedsiębiorca i początkujący inwestor chce poznać odpowiedź na to pytanie. Nie jest ona jednak aż tak oczywista, wszystkie koszty należy bowiem podzielić na te związane z uruchomieniem punktu czy też lokalu oraz na koszty stałe, związane z jego utrzymaniem i funkcjonowaniem. Należy jednak oscylować, że inwestycja może wynieść od 200 do 400 tysięcy złotych. Dodatkowo należy wpłacić jednorazową opłatę licencyjną i comiesięczną opłatę franczyzową. Wszystko zależne jest od branży, w którą inwestujemy.

Jak wyglądają początki działalności?

Początku zawsze są trudne. Pojawiają się komplikacje związane z zatrudnianiem pracowników, szkoleniem obsługi, zamawianiem produktów – stabilizacja i obycie przyjdzie jednak z czasem. Chociaż w pierwszych miesiącach nie masz co liczyć na urlop, do pomocy będziesz mieć dedykowanego opiekuna czy nadzorcę (jak np. w http://topaz24.pl/franczyza/), który pomoże Ci w każdej kryzysowej sytuacji. Pamiętaj jednak, że własny biznes niesie ze sobą ryzyko – Twoje myśli ciągle są w pracy.Kiedy widoczne stają się pierwsze zyski?

Jednoznacznie ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, bowiem wszystko zależy od czynników sprzyjających bądź też nie. Własny biznes jest inwestycją ciągłą, raz mniejszą, raz większą (tak jak w domu, w którym też wiele rzeczy się psuje czy wymaga wymiany). Jakiekolwiek późniejsze koszty są jednak dużo niższe od tych, które poniesiesz wraz z otwieraniem działalności. Zyski więc pojawią się w przeciągu od jednego do kilku miesięcy. Całkowity zwrot kosztu inwestycji należy jednak szacować na 2-3 lata.

Czy biznes franczyzowy jest opłacalny?

Na to pytanie odpowiedzieliśmy już na samym początku – oczywiście, że tak! Franczyza jest doskonałym pomysłem na swój pierwszy poważny biznes, sygnowany znanym brandem, który na pewno przyniesie spodziewany sukces. Załóż bezpieczny biznes, w który wchodzisz z minimalnym ryzykiem i wsparciem merytorycznym, które jest bardzo potrzebne początkującym inwestorom. Jeśli nie masz unikalnego pomysłu, który zaskoczy wszystkich i podbije rynek, zdaj się na markę, która wypracowała sobie opinię przez wiele lat bycia w branży!


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.