Jak otrzymać kredyt na innowacje technologiczne – pomoc UE dla sektora MMSP w I i II kwartale 2018 roku

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2018-01-27

Jak otrzymać kredyt na innowacje technologiczne – pomoc UE dla sektora MMSP w I i II kwartale 2018 roku

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią 97% ogółu podmiotów zarejestrowanych w Polsce. Ich rozwój przekłada się bezpośrednio na kondycję całej gospodarki. Unia Europejska swoim działaniem pokazuje świadomość wpływu, jaki ma ten sektor na dobrobyt wspólny. Dlatego mikro, małe i średnie przedsiębiorstw (MMSP) mogą ubiegać się o dotacje na innowacje technologiczne z działania POIR 3.2.2 – „Kredyt na innowacje technologiczne”.

Działanie POIR 3.2.2 szansą na rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Innowacje prowadzą do usprawnień w przedsiębiorstwie w zakresie produktów, procesów lub systemów organizacyjnych. Wdraża się je po to, by podnieść konkurencyjność podmiotu gospodarczego, czyli uzyskać przewagę nad innymi firmami. Podmioty z sektora MMSP, aby mogły stać się beneficjentami pomocy, muszą:

  • prowadzić działalność na terytorium Polski – potwierdzenie przez wpis do odpowiedniego rejestru,

  • spełniać kryteria przynależności do mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa zgodnie z Rozporządzeniem KE 651/2014,

  • mieć zdolność kredytową potwierdzoną przez bank komercyjny,

  • złożyć w wymaganym terminie opracowany wniosek.

Jak to działa?

Przedsiębiorstwa, które spełniają określone kryteria oraz mogą pochwalić się innowacjami, występują do banku komercyjnego o udzielenie kredytu celem realizacji inwestycji technologicznej, dla której ich środki własne muszą stanowić nie mniej niż 25% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Wsparcie w ramach projektu „Kredyt na innowacje technologiczne” udzielane jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego w formie premii technologicznej na spłatę części kredytu. Na dofinansowanie projektów inwestycyjnych w latach 2014-2020 została przeznaczona kwota 422.055.000 euro. Wysokość maksymalna premii technologicznej wynosi 6 milionów złotych.Kredyt na innowacje technologiczne” – cel pomocy

Premia zostanie przyznana na realizację tych inwestycji technologicznych, których celem będzie zakup i wdrożenie nowej technologii lub własnego rozwiązania z zakresu działań badawczo-rozwojowych. Uwaga: kredytowanie nie obejmuje zakupu środka trwałego, w którym została wdrożona nowa technologia.

Sposób składania wniosków o wsparcie

Wnioski o wsparcie mogą być składane jedynie drogą elektroniczną za pomocą Generatora Wniosków o Dofinansowanie, który jest dostępny na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego. Można zwrócić się o pomoc do firm specjalizujących się w doradztwie przy tworzeniu i wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Unii Europejskiej – więcej informacji znajduje się na stronie mgpremium.pl.

Wnioski należy składać od: 15 lutego 2018 r. do 24 maja 2018 r. W ramach konkursu wnioskodawca – przedsiębiorstwo może złożyć tylko jeden wniosek w jednej z 3 rund, które odbywają się w następujących terminach:

  1. od 15 lutego 2018 r. do 1 marca 2018 r., godz. 16:00 (runda 1);

  2. od 8 marca 2018 r. do 5 kwietnia 2018 r., godz. 16:00 (runda 2);

  3. od 12 kwietnia 2018 r. do 24 maja 2018 r., godz. 16:00 (runda 3).

Wsparcie, którego udziela Unia Europejska przedsiębiorcom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, jest dla nich szansą na podniesienie innowacyjności i konkurencyjności. Zasady w ramach projektu zostały jasno określone. Wciąż jest dość czasu, by z pomocą zewnętrznego partnera napisać wniosek i starać się o lepszą przyszłość dla swojej firmy.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.