Jaki wpływ na Twój biznes może mieć certyfikacja?

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2017-03-30

Jaki wpływ na Twój biznes może mieć certyfikacja?

W obecnym świecie biznesu bardzo ważne jest spełnianie określonych standardów. Wymagają tego zarówno kontrahenci, jak i klienci. Dowodem na działanie zgodnie z różnymi normami jest posiadanie certyfikatu przyznanego na przykład przez niezależną jednostkę certyfikacyjną.

Niemal dla każdej branży zostały stworzone specjalne normy np. dla samochodowej ISO TS, a dla spożywczej HACCP. Dlatego niezależnie od profilu naszego biznesu możemy wdrożyć standard odpowiadający właśnie prowadzonej działalności. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od rodzaju działalności i wielkości organizacji są też ogólne standardy takie jak ISO 9001, czyli System Zarządzania Jakością. Z tego artykułu dowiesz się, co w Twojej firmie może zmienić się dzięki certyfikacji. (  http://www.bureauveritas.pl )

Korzyści ekonomiczne

Wdrażanie standaryzowanych rozwiązań w firmie ma sens dla biznesmenów, jeśli przynosi konkretne korzyści finansowe. Certyfikacja poprawia efektywność działań, dzięki czemu koszty spadają. Warto też dodać, że dzięki spełnianiu określonych norm można znacznie zwiększyć rynki zbytu i przez to podnieść przychody przedsiębiorstwa.Sprawne procesy

Dzięki wdrażaniu certyfikowanych norm procesy w przedsiębiorstwie są zoptymalizowane. Skupiając się na konkretnych celach i spełnianiu określonych wymogów, działalność organizacji zostaje uporządkowana. Oznacza to także uproszczenie i zwiększenie przejrzystości procesów. Natomiast niepotrzebne oraz nieefektywne działania, które pochłaniały dużo czasu pracowników są usuwane.  Dzięki temu przedsiębiorstwem zdecydowanie łatwiej jest zarządzać.

Działanie zgodne z prawem

Wszelkiego rodzaju certyfikacje muszą być zgodne z lokalnym, a czasami wewnątrzwspólnotowym, czy wręcz globalnym prawem. Dzięki temu spełniając warunki danej normy, automatycznie przestrzegamy wszelkich wymogów prawnych w określonym obszarze.

Prestiż

Nie da się ukryć, że certyfikacja to także sprawa prestiżu. W każdej branży firmy, które spełniają określone standardy cieszą się dobrą opinią. Produkty przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się certyfikatami są też chętniej wybierane przez klientów.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.