Katalog firmowy - zrób to sam, krok po kroku

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2020-05-08

Katalog firmowy - zrób to sam, krok po kroku

Do stworzenia katalogu firmowego nie potrzebujesz grafika - wystarczy podstawa umiejętność obsługi programów ze stajni Adobe, żeby samemu wykonać szablon na zakupionej przez siebie templatce. To oszczędność nawet kilku tysięcy złotych! Zobacz, jak wykonać katalogi reklamowe praktycznie zupełnie samodzielnie. Krok po kroku.

Wybierz szablon

W internecie bez trudu znajdziemy wiele estetycznych i nowoczesnych szablonów, które możemy zakupić i przerobić na potrzeby naszej firmy. Jeśli prowadzisz małą działalność albo jesteś w kryzysie i nie możesz sobie pozwolić na grafika, możesz skorzystać z tej możliwości. Szablon katalogu znajdziesz na stronach internetowych typu Themeforest czy Creative Market. Koszt szablonu to od kilkunastu do kilkudziesięciu dolarów. 

Zainstaluj odpowiedni program

Niestety, bez programu graficznego się nie obędzie. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy programów nie możemy zakupić w wersji pudełkowej, bo dostępne są jedynie w chmurze, nie jest to żaden problem. Możemy bez trudu testować każdy z nich i wykupić np. jedynie miesięczny abonament, który wystarczy nam na przygotowanie pliku, a nie będzie wiązał się z zakupem całego programu za kilka tysięcy złotych. Choć Adobe Illustrator, którego potrzebujemy do tego zadania, ma ogromne możliwości, nam wystarczy podmiana tekstu i zdjęć, więc umiejętności grafika nie są tutaj potrzebne. 

Stwórz tekst

Masz wybrany i wykupiony szablon? Już wiesz, jaki tekst musisz stworzyć. Przemyśl dokładnie, które strony z szablonu będziesz wykorzystywał (jeśli nie wszystkie), jakie teksty musisz dodać do poszczególnych miejsc i ile muszą mieć znaków, żeby pasowały do kolumny. Nie musisz liczyć ręcznie, wystarczy, że skopiujesz wybrany fragment i przekopiujesz na jedną ze stron internetowych, które mają taką funkcjonalność. 

Dopasuj templatkę do swoich potrzeb

Teraz wystarczy, że otworzysz szablon w wybranym programie i podmienisz zdjęcia oraz teksty. Jeśli coś sprawia Ci trudność, nie poddawaj się - w internecie znajdziesz mnóstwo fiszek i osób, które chętnie odpowiedzą na Twoje pytania o podstawy. W zależności od własnych umiejętności i drygu, przygotowanie takiego szablonu może zająć Ci jeden dzień lub nawet tydzień. 

Katalogi reklamowe - teraz tylko zleć druk 


Praca zakończona? To świetnie! Choć katalogi reklamowe możesz wykonać samodzielnie, to wydruku już samodzielnie nie zrobisz, dlatego prześlij go koniecznie do drukarni. Plik będzie musiał być odpowiednio przygotowany do druku, ale zazwyczaj takie katalogi są już odpowiednio sporządzone - jeśli nie warto zapytać, co powinno być zrobione, aby druk był możliwy.

Zobacz ofertę katalogów na: https://www.jkbprint.pl/katalogi.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.