Leasing nie tylko na samochód- zobacz jakie jeszcze możliwości ma firma

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2016-03-25

Leasing nie tylko na samochód- zobacz jakie jeszcze możliwości ma firma

W dobie kryzysu przedsiębiorstwa aby utrzymać się na rynku potrzebują posiadać pewien zapasach wolnych środków finansowych. Właśnie dlatego chętniej i częściej szukają zewnętrznych sposobów na sfinansowanie zakupów środków trwałych do firmy. Tutaj na przeciw ich potrzebom wychodzą firmy leasingowe takie jak Raiffeisen Leasing.

Bardzo często firmy, zwłaszcza początkujące spośród wielu opcji finansowania zakupów, decydują się właśnie na leasing. Jego dużo zaletą jest nie tylko dywersyfikacja źródeł finansowania firmy, ale przede wszystkim daje korzyści fiskalne, jakich nie da się uzyskać w inny sposób. Chyba najpopularniejszą formą leasingu jest ten umożliwiający pozyskanie samochodu. Jednak nie jest to jedyna opcja na jaką mogą zdecydować się przedsiębiorcy.

 

Leasing korzystny dla przedsiębiorców

 

Popularność leasingu powoduje, że firmy leasingowe oferują przedsiębiorcom coraz ciekawsze oferty, właśnie taką można znaleźć chociażby na Raiffeisen Leasing. Już teraz nie tylko firmy mogą pozyskać w ten sposób nowy środek transportu, ale też zakupić park maszynowy czy urządzenia niezbędne przy prowadzeniu działalności. Do tego odbywa się to na korzystnych dla przedsiębiorcy warunkach, czego w czasie kryzysu nie są wstanie uzyskać z banku.

 

Wiele firm traktuje leasing jako formę inwestycji w nowe środki trwałe. To źródło finansowania pozwala nie tylko na optymalizację źródeł finansowania, ale też często jest jedynym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają zdolności kredytowej. Wynika to z faktu, że firmy leasingowe nie podlegają prawu bankowemu, a tym samym nie mają tak dużych obwarowań jeżeli chodzi o sposób wyliczania zdolności kredytowej. To często jedyny sposób zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorstw na zdobycie środków finansowych na zakup maszyn lub urządzeń.Leasingodawcy finansują również zakup nietypowych urządzeń

 

W przypadku leasingu powstaje jeszcze jeden dylemat przed jakim stają firmy, a mianowicie wybór pomiędzy leasingiem finansowym a operacyjnym. Zależy on nie tylko od wyboru przez przedsiębiorcę, ale też od decyzji firmy leasingowej. Zwykle bowiem nietypowe przedmioty czy specjalistyczne urządzenia można jedynie nabyć w leasing finansowy. Z kolei rzeczy łatwo zbywalne jak samochody można wziąć w leasing operacyjny, czym zatem różnią się one między sobą?

 

Leasing operacyjny jest nazywany również bieżącym i polega on na czasowym oddaniu w użytkowanie danego przedmiotu. Oznacza to, że po zakończeniu umowy leasingobiorca może, ale nie musi wykupić leasingowanej rzeczy. Dzięki czemu można go w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Z kolei leasing finansowy, zwany też kapitałowym, jest bardzo podobny do kredytu bankowego, przez przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątku korzystającego. W związku z tym do kosztów, w jego wypadku, zalicza się amortyzację oraz część odsetkową rat leasingowych. Należy zatem przed podpisaniem umowy dowiedzieć się na temat tego jakiej formy leasingu ona dotyczy.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.