Postaw na najlepszy rodzaj faktoringu dla swojej firmy.

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2017-04-25

Postaw na najlepszy rodzaj faktoringu dla swojej firmy.

Prowadzenie firmy to ogromne wyzwanie, w związku z tym coraz więcej przedsiębiorców wybiera usługi finansowe, które pomagają im w skutecznym prowadzeniu firmy. Największym problemem, z którym może zmagać się właściciel firmy to płynność finansowa. Dobrym rozwiązaniem jest usługa faktoringu może zdjąć ten ciężar z przedsiębiorcy i pozytywnie wpłynąć na jego płynność finansową. Należy jednak pamiętać, by wybrać rodzaj faktoringu, który będzie najkorzystniejszy dla naszego biznesu.

Z regresem czy bez?

Decydując się na usługę faktoringu musimy zadać sobie ważne pytanie. Czy najlepszy będzie dla nas ten z regresem czy bez regresu? Obie te formy finansowania należności finansowych wykazują różnice, które wpływają na przyszłe działania. Największą różnicą obu usług jest lokowanie ryzyka niewypłacalności odbiorców. To z pewnością niezwykle ważne zagadnienie dla każdego przedsiębiorcy, gdyż warunkuje zarządzanie portfelem należności firmy.Faktoring pełny – pełne bezpieczeństwo

 Na czym dokładnie polega faktoring bez regresu (tzw. faktoring pełny)? Wybierając tę usługę, ryzyko niewypłacalności kontrahentów spada na faktora. Dzieje się tak dzięki zabezpieczeniu należności przez samego faktora. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca eliminuje ryzyko braku zapłaty przez odbiorców za wykonaną usługę lub dostarczony towar. Zabezpieczony w ten sposób właściciel firmy może skupić się na jej działaniach bez obaw
o należności kontrahentów.

 

Faktoring niepełny – jak dobrze znasz swoich kontrahentów?

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy zdecydujemy się na faktoring z regresem (tzw. faktoring niepełny). Tutaj należy liczyć się z tym, że faktor wykupuje należności, ale nie przejmuje ryzyka niewypłacalności odbiorców swojego klienta. W konsekwencji, gdy płatności ze strony odbiorcy nie zostaną uregulowane, klient musi zwrócić faktorowi zaliczkę, którą otrzymał za wykup należności. Termin na zwrot zaliczki nazywany jest okresem regresu i wynosi on najczęściej 60 dni.

Wszystko jasne, ale co wybrać?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Każdą firmę należy rozpatrywać jako  indywidualny przypadek. Jednak jest kilka spraw, które mogą pomóc w podjęciu wyboru. Istotna jest przede wszystkim własnej znajomość branży i rynków zbytu, ale także doświadczenie firmy ze współpracy z partnerami biznesowymi. Należy także zwrócić uwagę na to, z jakiego kraju pochodzą firmy, z którymi współpracujemy. Jeśli mimo wszystko nie jesteśmy pewni, która opcja jest dla nas najkorzystniejsza, warto skorzystać z usług firmy faktoringowej, która pomoże w podjęciu tego wyboru, np. Bibby Financial Service, która na działa na rynku od wielu lat i ma doświadczenie we współpracy zarówno z małymi przedsiębiorcami, jak i dużymi firmami.  


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.