Szukasz pomysłu na biznes? Prania chemiczna to strzał w dziesiątkę!

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2016-11-30

Szukasz pomysłu na biznes? Prania chemiczna to strzał w dziesiątkę!

Żeby odnieść biznesowy sukces trzeba mieć dobry plan i chwytliwy pomysł. A pralnie chemiczne to przedsiębiorstwa, które w ostatnim czasie wciąż notują zwiększającą się popularność. Co trzeba wiedzieć na początek i jak otworzyć pralnię chemiczną? Wskazówki w poniższym artykule.

<

Lokalizacja decyduje o sukcesie

Aby odnieść sukces w branży pralni chemicznych, niezbędne jest dobre usytuowanie swojej usługi. Jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się, czy w miejscu, w którym chcemy otworzyć biznes, ktoś będzie chciał z niego korzystać. W polskich warunkach stosuje się przelicznik: 1 pralnia na 6-10 tys. ludzi. Wówczas biznes będzie opłacalny. Pralnie z reguły nie sprawdzą się na wsiach i małych miasteczkach, ale za to są pożądanymi obiektami w niewielkiej odległości osiedli mieszkaniowych, dzielnic biurowo-urzędowych oraz dużych lokali handlowych.

Pralnia chemiczna a pralnia wodna

Pralnie obsługujące duże ilości ubrań mogą być pralniami chemicznymi lub wodnymi. Sercem pralni chemicznej jest agregat chemiczny, we wnętrzu którego odbywa się cały proces czyszczenia. Przy pomocy odpowiednich środków tkaniny są odplamiane, a następnie osuszane i opuszczają maszynę w stanie „do prasowania”. Pranie wodne odbywa się w specjalnych pralnicach, a następnie jest osuszane w pralnico-wirówkach. W odróżnieniu od prania chemicznego, pranie w pralnicach odbywa się z udziałem wody.Jak wyposażyć pralnię?

Jeśli podjąłeś już decyzję o lokalizacji oraz rodzaju, warto zapoznać się z wyposażeniem niezbędnym do otworzenia profesjonalnej pralni. W przypadku pralni chemicznej najważniejszym (i największym) wydatkiem będzie agregat do prania chemicznego. Oprócz niego na wyposażeniu pralni powinny znaleźć się także kabina detaszerska, stół do prasowania, wieszak na ubrania i urządzenie do foliowania. Wszystkie te elementy pozwolą na świadczenie profesjonalnych usług pralniczych. Pralnia wodna składa się z pralnicy i pralnico-wirówki, które są najistotniejszą częścią obiektu. Dodatkowo potrzebne będą magle i składarki.

Mimo że pralnia chemiczna wymaga dość dużego wkładu finansowego na samym początku biznesu to może być świetnie prosperującą firmą. Kluczowa jest lokalizacja oraz przyciągnięcie klientów w pierwszych tygodniach funkcjonowania. Jakość świadczonych usług powinna sprawić, że w kolejnych miesiącach powrócą i przyprowadzą nowych odbiorców.

http://www.sovrana.pl/pranie-wodne/maszyny-pralnicze/pralnico-wirowki-2/


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.