Wygodne krzesła biurowe? To konieczność!

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2016-05-13

Wygodne krzesła biurowe? To konieczność!

Wydawałoby się, że zakup krzesła do biura nie powinien nastręczać wielu problemów i że nie trzeba przykładać do niego dużej wagi, zwłaszcza w małej firmie. Są bowiem bardziej istotne inwestycje, a ponadto nieduży przedsiębiorca często musi się liczyć z budżetem – nie będzie więc przeznaczać dużych sum na kupno tego rodzaju mebli. Na krótką metę takie podejście może ma sens. Jeśli jednak patrzymy długofalowo, to mimo wszystko warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego modelu.

W małej firmie efektywność pracy liczy się nawet bardziej niż w dużej. Krzesło może mieć zaś istotne przełożenie na jakość i komfort pracy. Trudniej zmobilizować się do działania, kiedy aktywność w biurze kojarzy się z niewygodą. Na źle dopasowanym, nie ergonomicznym krześle będziemy się szybciej męczyć i dekoncentrować. To z kolei przełoży się na zaangażowanie pracującego i na liczbę błędów przez niego popełnianych. Ma to szczególne znaczenie, gdy praca dotyczy kwestii wymagających szczególnej uwagi oraz drobiazgowości i nawet drobna pomyłka może mieć spore konsekwencje (np. w księgowości czy w tłumaczeniach, gdy mamy do czynienia z umowami handlowymi).

Dobór odpowiedniego modelu krzesła nie jest więc fanaberią czy marnowaniem czasu, lecz inwestycją w jakość pracy i w pracownika. Warto także dodać, że siedzący tryb życia ma duży wpływ na zdrowie człowieka. Z czasem – choć są to kwestie rozłożone na lata – pojawiają się różnego rodzaju choroby i dolegliwości. Część z nich niekoniecznie nawet musi wydawać się na pierwszy rzut oka powiązana z długotrwałym siedzeniem w biurze, jednakże badania przeprowadzane przez specjalistów wykazują, że wpływ jest ewidentny i znaczący dla naszego samopoczucia. Dla własnego zdrowia lub jeśli planujemy zatrudniać daną osobę przez długi czas warto kupić do firmy porządne krzesła.

Co jednak rozumieć pod hasłem porządne krzesła? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Przede wszystkim krzesła powinny być dobrej jakości – wykonane z odpowiednią dbałością i z solidnych materiałów. Dobre krzesło biurowe będzie miało stabilny stelaż i nie będzie chybotliwe, zapewni poczucie bezpieczeństwa. Pozwoli także na maksymalną możliwą regulację poszczególnych elementów krzesła – siedziska, oparcia, podłokietników, zagłówka czy podnóżka i innych. Nie chodzi tu tylko o ich wysokość, ale też o kąt nachylenia w przypadku oparcia i podłokietników czy głębokość siedziska. Mile widziane powinny być także wszelkie dodatkowe funkcje jak np. mechanizm synchroniczny, pozwalający utrzymać oparcie i siedzisko w jednakowym położeniu czy pozwalający oparciu podążać za ruchem ciała. Dobrze też, aby krzesło było odpowiednio wyprofilowane, dopasowując się do naturalnych krzywizn ciała.

W kwestii stabilności warto też zwrócić uwagę na układ jezdny krzesła – obecnie w ofercie producentów można znaleźć kółka przystosowane do różnego rodzaju podłoża – do twardych powierzchni takich jak parkiet lub miękkich takich jak dywan. Obrotowe krzesła ergonomiczne po części dlatego też są lepsze od zwykłych, że pozwalają na lepszą mobilność w biurze. Łatwiej dzięki nim obrócić się czy sięgnąć po ważne dokumenty do szuflady lub szafki znajdującej się tuż poza zasięgiem ramion.Krzesło powinno być oczywiście dostosowane do charakteru firmy. W kancelarii wygląd będzie równie ważny co funkcjonalność, więc tu lepiej warto wybrać fotel czy krzesło ze skórzaną tapicerką. Informatyk powinien jednak zastanowić się nad modelem, który został zaprojektowany głównie z myślą o względach praktycznych. Takie krzesło może więc mieć w standardzie zagłówki i podnóżek, ale także na przykład siatkowane oparcie czy tapicerkę wykonaną z tkaniny pozwalającej na lepszą wentylację ciała. W obu wypadkach warto szukać takich materiałów, które nie będą zbierać kurzu – ma to szczególne znaczenie dla alergików.

Jeśli jest to możliwe, warto porównać dany model z innymi i sprawdzić samemu czy będzie nam on pasował. Niektóre sklepy, takie jak Centrum Krzeseł bogatą ofertą krzeseł biurowych ( www.centrumkrzesel.pl/krzesla-biurowe-/118/c ), posiadają bardzo rozbudowane opisy asortymentu. Dzięki temu bardzo łatwo można przeanalizować, który model posiada poszukiwane przez nas cechy. Czasem dobrze też wypróbować krzesło osobiście. Dzięki temu można zyskać stuprocentową pewność, że dany model będzie idealny do potrzeb.

Jakkolwiek więc może się wydawać, że na zakupie krzesła można zaoszczędzić lub że jest to trywialne zadanie, to jednak warto podejść do tego problemu z większą starannością. Komfort pracy to naprawdę istotna kwestia. Nie warto na niej oszczędzać ponad miarę.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.