Zalety maszyn leasingowych

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2016-05-31

Zalety maszyn leasingowych

Jako przedsiębiorca działający w branży budowlanej lub logistycznej z pewnością wiesz, że zakup maszyn jest kapitałochłonny. Czy istnieje inne rozwiązanie niż kredyt? Okazuje się, że tak – to leasing.

Pozyskanie kredytu jest szczególnie trudne z punktu widzenia przedsiębiorców dopiero rozpoczynających działalność na rynku. Choć dziś w ofercie banków bez trudu można znaleźć kredyty dla początkujących firm i przedsiębiorców, to wymagania stawiane przed chętnymi są czasem zbyt wygórowane. Zabezpieczenie na nieruchomości lub wysokie oprocentowanie mogą być przeszkodą w skutecznym konkurowaniu z innymi podmiotami działającymi w tej samej branży. Alternatywą dla kredytu bankowego jest leasing. Jakie korzyści wiążą się z podpisaniem umowy na leasing maszyn budowlanych lub wózków widłowych?

Tańszy i bez obciążania zdolności kredytowej

Leasingiem interesują się głównie firmy, choć zasadniczo jest on dostępny również dla klientów indywidualnych. Za główną zaletę tej formy finansowania zakupu maszyn należy uznać to, że jest ona tańsza niż kredyt bankowy. Dodatkowo podpisanie umowy leasingowej nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorcy, co oznacza, że ten może ubiegać się również o kredyt w banku, jeżeli uzna, że taki jest mu niezbędny.

Maszyny pracują, aby zarobić na raty leasingowe

Umowa leasingowa to umowa dwustronna. Leasingodawca udostępnia maszyny, zaś leasingobiorca zobowiązuje się do regularnego uiszczania rat leasingowych. Ponieważ leasing jest tańszy niż kredyt, to również raty leasingowe są niższe niż kredytowe. Znaczenie ma przy tym fakt, że przedsiębiorca może dysponować maszynami – dzięki ich wykorzystaniu w codziennej pracy może rozwijać swoje przedsiębiorstwo i jednocześnie zarabiać na kolejne raty.Korzyści podatkowe

Specjaliści dzielą leasing na finansowy i operacyjny. Wybór rodzaju leasingu zależy od przedsiębiorcy, jego celów i oczekiwań. Od zapisów znajdujących się w umowie zależy również to, czy będzie można skorzystać z ulg podatkowych, np. zaliczyć ratę leasingową do kosztów uzyskania przychodu. Aby wynegocjować właśnie taką umowę, przyda się skorzystać z pomocy specjalistów, np. ekspertów pracujących w Zeppelin Polska, którzy współpracują z firmami leasingowymi. Wspomniane firmy mogą zaoferować atrakcyjne warunki zakupu zarówno nowych wózków widłowych Hyster i ładowarek Manitou oraz całej gamy używanych maszyn budowlanych.

Wybierz korzystnie

Podobnie jak kredyt bankowy, leasing pozwala uniknąć wydawania oszczędności celem zakupu niezbędnych maszyn. Różnica między tymi dwiema formami finansowania zakupu sprzętu sprowadza się zaś do kosztów. Aby to sprawdzić i uzmysłowić sobie, ile możesz zaoszczędzić, powinieneś przygotować dokładne porównanie kosztów. Dzięki temu wybierzesz korzystnie dla swojej firmy, która będzie mogła się dynamicznie rozwijać, osiągając coraz lepsze wyniki finansowe.

Jeżeli szukasz maszyn w leasingu to zajrzyj koniecznie na stronę http://www.zeppelinpl.com/


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.