Zoptymalizuj swój biznes

Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Marii
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Firma

2015-08-27

Zoptymalizuj swój biznes

Coraz więcej małych i średnich firm stawia na mobilność. Przedsiębiorcy chętniej inwestują w nowe technologie, dostrzegając w nich swoje szanse rynkowe i możliwości rozwoju. Smartfony i tablety, rozwiązania w chmurze oraz wirtualne biura to tylko wierzchołek góry lodowej. Czy nastała era nowych technologii?

Usługi chmurowe wspierające produktywność i optymalne zarządzanie kosztami usprawniają pracę polskich firm z sektora MŚP. Tę tezę potwierdzają respondenci badania "Nowoczesne IT w MŚP" przeprowadzonego na zlecenie Microsoft. Zdaniem uczestników ankiety nowoczesne technologie przynoszą całe spektrum korzyści: lepszą obsługę klientów, lepszą komunikację wewnętrzną i współpracę w grupach, wyższą produktywność oraz szybszy dostęp do krytycznych danych.

Zacznij od strony
Witryna internetowa jest podstawą funkcjonowania każdej firmy. Dziś nie tylko pełni funkcję wizytówki, ale także narzędzia komunikacji marki z otoczeniem oraz źródła bieżących informacji. Dobra strona internetowa wspiera sprzedaż i pomaga budować pozycję marki na tle konkurencji. Do lamusa odchodzą strony wykonywane przez amatorów. Firmy świadomie inwestują w prace agencji wyspecjalizowanych w tworzeniu profesjonalnych witryn internetowych. Przedsiębiorcy o mniej zasobnych portfelach chętnie korzystają z kreatorów stron www, które w prosty i intuicyjny sposób pozwalają zbudować własną stronę.Wirtualne biuro

Małe i średnie firmy, szczególnie w początkowej fazie działalności, nie potrzebują skomplikowanych rozwiązań CRM-owych. Podstawowe narzędzia pracy: skrzynkę mailową, kalendarz, narzędzia do tworzenia tekstów i arkuszy kalkulacyjnych mają zainstalowane na komputerze. Jednak coraz popularniejsze stają się rozwiązania w chmurze, które gwarantują bezpieczny dostęp do wirtualnego biura z dowolnego miejsca na świecie. Największą popularnością cieszy się rozwiązanie Gmail. Przedsiębiorcy za darmo otrzymują pocztę, kalendarz, narzędzia do tworzenia tekstów i arkuszy oraz 5 GB przestrzeni dyskowej Google Drive zawieszonej w chmurze. By cieszyć się wirtualnym biurem wystarczy laptop, tablet bądź smartfon z internetem mobilnym. Sprawny i szybki internet bezprzewodowy to podstawa – warto zapoznać się z propozycją dostawcy Inea.pl, który przygotował specjalne oferty dedykowane przedsiębiorcom. Rozwiązanie Gmail jest darmowe, jeśli jednak zależy nam na profesjonalnym adresie mailowym (we własne domenie), można skorzystać z rozwiązania Google Apps dla firm. Wówczas za dostęp do wirtualnego biura – dla jednego pracownika – zapłacimy tylko 20 zł miesięcznie.

Księgowość w chmurze

Nie tylko biuro może być wirtualne. Firmy coraz częściej decydują się też na wirtualną księgowość. Na czym ona polega? To nic innego jak profesjonalne usługi księgowe prowadzone za pomocą internetu. Firmy zajmujące się wirtualną księgowością gwarantują dostęp do panelu klienta, z poziomu którego możliwy jest dostęp do wszystkich dokumentów księgowych. Za jego pomocą można wystawiać faktury i drukować odpowiednie zestawienia księgowe. Oprócz tego rozbudowane serwisy prowadzą obsługę kadr i płac firmy. Nie wolno zapominać o możliwości konsultacji i pomocy online. Kontakt z ekspertami często jest możliwy przez całą dobę. Aby wybrać właściwego wirtualnego księgowego, warto zapoznać się z kilkoma ofertami. Na uwagę zasługują iFirma, wFirma oraz InFakt.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.