Dobry przykład na początek

Dziś jest: Sobota, 3 czerwca 2023, Imieniny: Klotyldy, Leszka
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Fundusze

2017-12-08

Dobry przykład na początek

Dla ludzi, którzy nie są profesjonalnie przygotowani na wejście na rynek kapitałowy, ale jednocześnie chcą świadomie inwestować, idealnym narzędziem do nauki mogą być specjalne portfele inwestycyjne dostępne na internetowej Platformie Funduszy.

F-Trust SA, jeden z największych niezależnych dystrybutorów funduszy inwestycyjnych na polskim rynku, publikuje na swojej Platformie Funduszy wiele interesujących, napisanych przystępnym językiem, materiałów edukacyjnych. Wśród nich są dwa, w pełni autentyczne, portfele inwestycyjne. Pierwszy „Zbieram na emeryturę” jest przeznaczony dla osób oszczędzających na czas zakończenia aktywności zawodowej. Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę, że marzenia o godnej emeryturze wypłacanej przez państwo to mrzonka i w tej sytuacji o swoją emerycką przyszłość trzeba zadbać samodzielnie. Rzecz w tym, aby zrobić to dobrze.

Stworzenie efektywnego portfela na emeryturę nie jest łatwe. Przede wszystkim to inwestycja „długodystansowa”, a zwłaszcza laikowi trudno przewidzieć jaka będzie przyszłość, które instrumenty i jakie rynki okażą się najbardziej zyskowne. Oczywiście, można skorzystać z pomocy specjalistów. Ale nawet idąc na spotkanie z profesjonalnym doradcą, warto mieć już pewną wiedzę. Uchroni nas to od niepotrzebnej, i być może kosztownej, wpadki. Stąd propozycja zapoznania się z portfelem „Zbieram na emeryturę”. Odkładasz na przyszłość dzieci? Zobacz jak to robić

Drugi portfel dostępny na Platformie Funduszy dedykowany jest odpowiedzialnym rodzicom. Odpowiedzialnym i zaradnym. Portfel „Zbieram na przyszłość dziecka” również opiera się na filozofii „długodystansowca” i kierowany jest przede wszystkim do tych rodziców, których portfele nie są nadmiernie wypchane. To raczej propozycja dla osób przeciętnie zarabiających, które jednak są w stanie odkładać regularnie niewielkie kwoty. Po latach „uciułane” w ten sposób pieniądze – pomnożone przez rynek kapitałowy – mogą ułatwić dzieciom start w dorosłe życie. Choćby poprzez kupno mieszkania, albo sfinansowanie dobrych studiów.

Fundusze inwestycyjne notowania autentyczne

Warto jeszcze raz podkreślić autentyczność portfeli F-Trust SA. Nie są to wydumane produkty, których celem jest pokazywanie nieustannego wzrostu indeksów giełdowych i „złowienie” naiwnych, czyli skłonienie ich do zakupu jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Oba portfele, zarówno „Zbieram na emeryturę”, jak i „Zbieram na przyszłość dziecka”, w pełni odzwierciedlają sytuację rynkową, ze wszystkimi jej wahaniami i „trendami bocznymi”. Oba fundusze inwestycyjne oparte są na autentycznych notowaniach. Dlatego zanim zdecydujecie się na zbudowanie własnego portfela, dobrze jest poświęcić trochę czasu na analizę portfeli publikowanych na Platformie Funduszy. Pozwoli to podjąć odpowiedzialne decyzje.

Nie chodzi o to, aby budując własny portfel inwestycyjny odwzorować propozycję F-Trust SA, choć i to nie wydaje się pomysłem najgorszym. Chodzi przede wszystkim o to, aby wkraczając na rynek kapitałowy poznać motywacje profesjonalistów i filozofię budowania „długodystansowych” portfeli.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.