Czym się różni kredyt bez BIK od kredytu na oświadczenie?

Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, Imieniny: Darii, Ingi
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kredyty

2018-10-03

Czym się różni kredyt bez BIK od kredytu na oświadczenie?

Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie niniejszego artykułu z powodzeniem można zawrzeć w jednym zdaniu: w praktyce kredyt bez BIK i kredyt na oświadczenie oznacza, że bank czy instytucja pozabankowa nie bada zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej oraz opiera się na oświadczeniu kredytobiorcy o osiąganych dochodach. Dzięki temu znacznie wzrasta prawdopodobieństwo uzyskania oczekiwanego finansowania nawet dla osób, które w przeszłości miały problem ze spłatą swoich zobowiązań finansowych.

Pożyczka bez BIK kontra klasyczny kredyt bankowy

Kredyt na oświadczenie najczęściej zaciągany jest w instytucji pozabankowej i jak już wyżej wspominaliśmy, od klasycznego kredytu otrzymywanego z banku różni się tym, że klient nie zostaje poddany badaniu w Biurze Informacji Kredytowej. Tak więc pozyska środki bez względu na to, ile razy zapomniał zapłacić raty poprzedniej pożyczki albo faktury za prąd. Nikt nie będzie tego sprawdzał, więc nie ma się czym martwić. Ważne jest, aby kredytobiorca miał stałe źródło dochodów czy to w postaci umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, renty, emerytury, działalności rolniczej czy gospodarczej i osiągał dochód minimum 500 zł netto. Ponadto musi mieć ukończone 18 lat. To wystarczy, by otrzymać potrzebne środki finansowe szybko i bez zbędnych formalności.

Pożyczka na oświadczenie – jak wybrać dobrze?

Ilość instytucji pozabankowych, które oferują pożyczki bez BIK dla osób prywatnych lub kredyt dla firm na oświadczenie jest ogromna. Bez wątpienia jest w czym wybierać. Jednakże nie każdy ma czas, aby samodzielnie sprawdzać oferowane przez nie warunki. A wybierać przypadkowo zdecydowanie nie warto, ponieważ można sprowadzić na siebie poważne kłopoty.

Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą operatorzy bankowi np. Aconto, których doradcy są w stanie sprawdzić nam jaką pożyczkę bez BIK możemy otrzymać i kto oferuje najlepsze warunki jej udzielenia. Dzięki takiej bezpłatnej pomocy jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę dużo czasu, który musielibyśmy poświęcić, odwiedzając niezliczone strony internetowe lub fizyczne siedziby firm pozabankowych. Doradca dodatkowo pomoże nam w prosty sposób przejść całą procedurę niezbędną do uzyskania finansowania. Zadba także o to, aby wszystko odbyło się prosto oraz szybko co ma szczególnie duże znaczenie, gdy zależy nam na czasie.

Podsumowanie

Kredyt bez BIK na oświadczenie jest rozwiązaniem, z którego warto skorzystać w momencie, gdy nie mamy innej możliwości pozyskania źródła finansowania. Ważne jest jednak aby przed podjęciem ostatecznej decyzji uzyskać maksymalnie dużą wiedzę na temat oferowanych warunków. To pozwoli nam uniknąć kosztownych w skutkach błędów. Wykorzystanie wiedzy oraz doświadczenia operatorów bankowych pozwala szybko dotrzeć do interesujących nas informacji, co w konsekwencji oznacza świadome podjęcie decyzji. Tylko takie działanie ma sens, kiedy rozważamy kredyt bez BIK. Warto dbać o bezpieczeństwo swoje, swoich najbliższych i wybierać w pełni świadomie.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.