Dlaczego warto wykupić polisę na życie przy zaciąganiu kredytu?

Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, Imieniny: Darii, Ingi
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kredyty

2016-12-16

Dlaczego warto wykupić polisę na życie przy zaciąganiu kredytu?

Jeżeli zaciągasz kredyt, to być może nie wyobrażasz sobie, że nie będziesz w stanie go spłacać. Załóżmy jednak, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznałeś takich obrażeń, że niezbędna będzie długa rehabilitacja. Odpowiednia polisa na życie, którą podpiszesz przed zaciągnięciem kredytu, może cię skutecznie ochronić.

Z produktów bankowych korzystamy wszyscy. Jeżeli chodzi o produkty oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, to najczęściej interesujemy się nimi wówczas, gdy nabywamy pojazd mechaniczny. Tymczasem ubezpieczyciele proponują również ubezpieczenia, które pozwalają nam stworzyć finansowe zabezpieczenie na wypadek różnych sytuacji. Polisa na życie jest tego świetnym przykładem. Jeżeli zaciągasz kredyt, powinieneś pomyśleć o jej zakupie.

Jak chroni polisa na życie?

Podstawową funkcją ubezpieczeń na życie jest funkcja ochronna. Podpisując umowę, możesz zapewnić finansowe bezpieczeństwo np. swojej rodzinie – w razie twojej śmierci otrzymana ona od towarzystwa ubezpieczeniowego sumę ubezpieczenia. Ponieważ jednak towarzystwa ubezpieczeniowe starają się sprostać oczekiwaniom klientów, część dostępnych w ich ofertach polis chroni nie tylko życie, lecz także zdrowie ubezpieczeniowego.

Jeżeli zaciągasz nawet niewielki kredyt (np. na remont mieszkania) to z pewnością nie zakładasz, że pozostawisz go bez spłaty. Załóżmy jednak, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznałeś takich obrażeń, że niezbędna będzie długa rehabilitacja. Byłeś dotychczas aktywny zawodowo? Zatem nie pozostaniesz bez środków do życia, ale świadczenia, które otrzymasz, mogą być niewystarczające, aby pokryć wszystkie twoje zobowiązania. Odpowiednia polisa na życie, którą podpiszesz przed zaciągnięciem kredytu, może cię skutecznie ochronić – w takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci ci dodatkowe świadczenie, które będziesz mógł przeznaczyć na spłatę kredytu.Kredyt hipoteczny? Polisa na życie to konieczność

Dziś banki nie wymagają posiadania ubezpieczenia na życie od każdego klienta, który sięga po kredyty bankowe. Szczególnie osoby młode są w tej kwestii uprzywilejowane i mogą zdecydować, czy są zainteresowane nabyciem takiego produktu. Są jednak i takie sytuacje, gdy bank bezwzględnie wymaga wykupienia polisy na życie. Przykładem jest kredyt hipoteczny.

Polisa na życie w przypadku starania się o kredyt hipoteczny to podstawa, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, co przyniesie przyszłość. Z tego względu, chcąc jednocześnie zabezpieczyć swoje interesy, bank wymaga od kredytobiorcy nabycia takiego ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie na pewno jest potrzebne?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy polisa na życie jest potrzebna każdej osobie starającej się o kredyt. Jeżeli nie masz najbliższych, którzy w razie nieszczęśliwego wypadku będą ci w stanie pomóc, to dobra polisa na życie da ci poczucie bezpieczeństwa. Wówczas podpisanie umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem – w razie problemów ze zdrowiem, uzyskasz środki na spłatę zobowiązania, odsuwając tym samym od siebie myśli na przykład o egzekucji komorniczej.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.