Gdy raty kredytu firmowego są zbyt wysokie - kredyty konsolidacyjne rozwiązaniem dla zadłużonych przedsiębiorców

Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, Imieniny: Darii, Ingi
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kredyty

2018-03-03

Gdy raty kredytu firmowego są zbyt wysokie - kredyty konsolidacyjne rozwiązaniem dla zadłużonych przedsiębiorców

Prowadzisz firmę? Sen z powiek spędzają Ci zaciągnięte kredyty i pożyczki? Chciałbyś uprościć procedurę spłaty i pamiętać tylko o jednej racie? Dobrym wyborem będzie konsolidacja kredytu firmowego.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Jest to rodzaj kredytu, który zbiera w jedno wszystkie firmowe zobowiązania pieniężne. Dzięki temu zmniejszają się wydatki związane z obsługą wielu pożyczek, a miesięczna rata nie przekracza możliwości finansowych klienta. Przedsiębiorca decydując się na takie rozwiązanie może znacząco poprawić swoją płynność finansową, zwłaszcza że wydłużeniu ulega okres spłaty kredytu.

Regulację zobowiązań ułatwia ustanowienie jednego, stałego terminu przelewu raty, co niezmiernie ułatwia życie zabieganym właścicielom lub równie obciążonym księgowym firm i minimalizuje ryzyko przeoczenia opłaty. Konsolidacja kredytu firmowego powinna zostać przeprowadzona w momencie, gdy pojawiają się pierwsze problemy ze spłatą rat, aby uniknąć wciągnięcia się w spiralę długów. Pamiętajmy, że jest to dużo bardziej korzystne niż branie co miesiąc wysokooprocentowanych pożyczek bądź “chwilówek” na spłatę kredytu.

Różnice między kredytem zwykłym a konsolidacyjnym

Potencjalny kredytobiorca składający wniosek do banku o kredyt, musi przedstawić swoje wszystkie zobowiązania finansowe. Mają one dużą wagę przy obliczaniu ryzyka kredytowego, ponieważ comiesięczne raty kilku pożyczek znacząco obniżają zdolność kredytową klienta. Tymczasem w przypadku kredytu konsolidacyjnego wspomniane wcześniej zobowiązania nie są brane pod uwagę. Ponadto konsolidacja kredytu firmowego sprawia, że ma on dużo mniejsze oprocentowanie niż zwykły kredyt gotówkowy.

Warunki sprzyjające konsolidacji kredytu firmowego

Zdolność kredytowa na wystarczającym poziomie, posiadanie nieruchomości oraz brak limitu na kartach kredytowych są przesłanką dla banku, że przedsiębiorca będzie w stanie regularnie spłacać kredyt konsolidacyjny.

Niestety, rzeczywistość nie zawsze przedstawia się tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Zwykle po kredyt konsolidacyjny zwracamy się w momencie, w którym firma przestaje dobrze prosperować (na przykład nasi klienci zwlekają z opłaceniem faktur, towary uległy uszkodzeniu), a my nadal musimy regulować nasze zobowiązania wobec banków. Konsolidacja kredytu firmowego pozwoli oddalić widmo bankructwa i przeczekać najtrudniejszy okres nie tracąc płynności i nie zadłużając dodatkowo przedsiębiorstwa.

Rola doradcy

Jeżeli nie masz zdolności kredytowej bądź możliwości zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego hipoteką - zgłoś się do pośrednika kredytowego, który zagłębi się we wszystkie zawiłości sytuacji finansowej Twojej firmy.

Doświadczony specjalista będzie potrafił pomóc nawet w przypadku, gdy wydaje się to niemożliwe. Dzięki indywidualnemu podejściu do sytuacji kredytobiorcy doradca zminimalizuje formalności i wynegocjuje jak najkorzystniejsze warunki kredytu, aby firma, odciążona z wysokich zobowiązań, mogła “stanąć na nogi”.

Więcej informacji o kredytach konsolidacyjnych znajdziesz na stronie iqbanque.pl


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.