Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – teraz jest to możliwe

Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, Imieniny: Darii, Ingi
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kredyty

2018-07-17

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – teraz jest to możliwe

Do tej pory sprowadzenie formalności związanych z kredytem gotówkowym do potrzeby okazania dowodu osobistego oraz zaświadczenia o dochodach, wydawało się luksusem.

Banki jednak postanowiły pójść o krok dalej, aby maksymalnie ułatwić zaciąganie kredytów i rezygnują z jakichkolwiek zaświadczeń. Teraz jest to możliwe.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego bez zaświadczeń nie jest już tylko marzeniem czy luksusem dla wybranych, albo przywilejem wyłącznie dla klientów banku. Teraz wystarczy jedynie posiadać dowód osobisty, aby sprawdzić swoją zdolność kredytową, otrzymać indywidualnie dopasowaną propozycję kredytu, czy nawet podpisać umowę i wziąć kredyt. Oczywiście udogodnienie to tyczy się jedynie kredytu gotówkowego. Póki co nie możemy liczyć na kredyt hipoteczny na podstawie samego dowodu osobistego. Jednak udostępnienie takiej możliwości dla kredytów gotówkowych już jest bardzo dużym udogodnieniem dla klientów.

W czym pomogło Biuro Informacji Kredytowej

Wielu konsumentów z pewnością zastanawia się jak to możliwe, że bank nie potrzebuje żadnych zaświadczeń, aby podjąć decyzję kredytową o udzieleniu kredytu gotówkowego. Rozwiązanie takie stało się możliwe zaledwie kilka lat temu, dzięki wprowadzeniu BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej.

Jego prawidłowe funkcjonowanie, możliwe dzięki współpracy banków i instytucji finansowych, pozwala na weryfikację kredytobiorcy zaledwie w kilka minut. W Biurze Informacji Kredytowej gromadzone są dane o wszystkich osobach, które kiedykolwiek zaciągały jakikolwiek kredyt czy inne zobowiązanie finansowe. Umieszczone tam zostają dane osobowe i punktacja BIK.

Punktacja ta jest tworzona na podstawie informacji o kredytach zaciągniętych i tych już spłaconych, o ich wysokości i terminowości spłat. Na tej podstawie bank jest w stanie sprawdzić czy kredytobiorca jest wiarygodny i wypłacalny.

Kredyt online

Jedną z odmian kredytu bez zaświadczeń jest również kredyt online. Zaciąganie kredytu przez Internet jest możliwe bez przedstawiania zaświadczeń, a jedynie przy użyciu samego dowodu osobistego. Jest to opcja wygodna i stopniowo zyskująca na popularności.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.