7finanse - portal finansowy - bezpłatne porady finansowe, porady prawne, ubezpieczenia, giełda, waluty, biznes, kredyty, pożyczki, lokaty, konta, inwestycje, produkty finansowe, finanse

Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2019, Imieniny: Adolfa, Tymona

Porady Eksperta

Cukrzyca, a ubezpieczenie w szkole

Witam.
Mój brat zachorował ponad miesiąc temu na cukrzycę typu I, jest w wieku 18 lat i chodzi do 3 klasy technikum. Choroba całkowicie go załamała, stracił chęć życia i przestał starać się o realizację swoich planów na przyszłość. Ja sama nie mogę już patrzeć jak się męczy, a to przecież początek życia z tą chorobą. Nie mogę patrzeć jak codziennie się kuję, żeby jakoś przeżyć kolejny dzień swojego niesprawiedliwego życia, jak on to mówi.
Po pobycie w szpitalu rodzice zaczęli się strać o odszkodowanie dla niego za krzywdę jaką doznał. Brat jest ubezpieczony na 10.000zł w PTU S.A. w zakresie podstawowym na skutek nieszczęśliwych wypadków. Złożyliśmy papiery, ponieważ nasze dochody są marne. Niestety dzisiejszego dnia dostaliśmy odpowiedź, że nie przyznano nam odszkodowania. Co robić w tej sytuacji? Odwoływać się czy to nie ma sensu, ponieważ z tak poważnej choroby i krzywdy jaką doznał po prostu nie należy się z tego tytułu?
Czekam na Państwa pomoc i z góry bardzo dziękuję!


Odpowiedź Eksperta:

Anna Borowiak

Broker ubezpieczeniowy

Witam
Ubezpieczenie z tytułu nsastępst nieszczęśliwych wypadków w szkole nie
obejmuje zachorowania na cukrzycę.

Z poważaniem
Anna Borowiak


Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.