7finanse - portal finansowy - bezpłatne porady finansowe, porady prawne, ubezpieczenia, giełda, waluty, biznes, kredyty, pożyczki, lokaty, konta, inwestycje, produkty finansowe, finanse

Dziś jest: Sobota, 4 lipca 2020, Imieniny: Malwiny, Odona

Porady Eksperta

Wpis do KRD lub BIK

Witam moj problem polega na tym że okolo 3 lata temu wyludziłem pożyczke w wysokosci 1000zl ,sprawa na drugi dzien wyszła na jaw oczywiscie kredyt został natychmiast spłacony lecz Pani w banku powiedziała ze zostane wpisany na krajowa liste nieuczciwych pożyczkobiorcow , moje pytanie brzmi jesli wszystko mam uregulowane upłyneło okolo 3 lat od tego faktu czy moge zostac wykreslony z tej listy i w jaki sposob ?


Odpowiedź Eksperta:

Krzysztof Rzymski

Współwłaściciel firmy KMR Kredyty & Nieruchomości

Dzień Dobry Panie Dawidzie,
Trudno jednoznacznie stwierdzić do jakiej bazy został Pan wpisany. Baza „lista nieuczciwych kredytobiorców” nie istnieje. Powinien Pan zacząć od informacji z banku, w którym „pani powiedziała, że trafi pan na listę …” na jaką listę dokonano wpisu. Wszelkie dostępne bazy typu BIK, BIG czy KRD dokonują wpisu wg. ściśle określonego regulaminu, zwyczajowo ze względu na spłacalność rat czy zobowiązań. W Pana przypadku dług został spłacony. Kto stwierdził, że Pan wyłudził kredyt? Bank? Prokuratura? Jak daleko sprawy zaszły? Czy posiada Pan informacje na piśmie od w/w dotyczące sprawy? Czy skończyło się na informacjach ustnych? Reasumując: ma Pan dwie ścieżki. Pierwsza - zapytać na jaka listę Pana wpisano. Druga – złożyć wnioski z zapytanie m do baz: BIK, BIG, Rejestr Bankowy - w odpowiedzi otrzyma Pan informację o sobie. Może się okazać, że figuruje Pan jedynie w wewnętrznej bazie banku w którym miał Pan „przygodę”. Moja propozycja to ta pierwsza.
Z poważaniem, Krzysztof Rzymski


Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.