7finanse - portal finansowy - bezpłatne porady finansowe, porady prawne, ubezpieczenia, giełda, waluty, biznes, kredyty, pożyczki, lokaty, konta, inwestycje, produkty finansowe, finanse

Dziś jest: Czwartek, 19 kwietnia 2018, Imieniny: Adolfa, Tymona

Porady Eksperta

Wyłudzony kredyt na moje dane

Mam nie lada problem. Ale powiem wszystko po kolei jak to było. 21-12-2004 roku wzięłam ślub i zmieniłam nazwisko z panieńskiego (powiedzmy A) na nazwisko męża (na B). Na początku stycznia roku 2005 mój dowód został skradziony o czym poinformowałam policję. Następnie wyrobiłam nowy dowód na nazwisko B. W październiku2006 roku się rozwiodłam ale pozostałam przy nazwisku B. W lutym 2007 ktoś wyłudził kredyt na moje dane - co dziwne na moje nazwisko panieńskie A. Nie wiedziałam o tym do tej pory. Sprawa wyszła przypadkiem gdy chciałam wziąć kredyt z moim drugim mężem ( ponownie wyszłam za mąż w czerwcu 2011 i mam nazwisko nowego męża C). Niestety po godzinie oddzwoniła do nas pani z naszego banku i nas poinformowała że nie możemy wziąć kredytu ponieważ na moje nazwisko panieńskie A figuruje niespłacony kredyt zaciągnięty w lutym 2007. Zgłosiłam na policję ten fakt i chciałam się zapytać co dalej.


Odpowiedź Eksperta:

Krzysztof Rzymski

Współwłaściciel firmy KMR Kredyty & Nieruchomości

Pani Kamilo,
Po kradzieży dowodu w 2005 roku postąpiła Pani słusznie zgłaszając to policji. Powinna Pani była zgłosić zaginięcie dowodu również do rejestru Dokumenty Zastrzeżone. Baki udzielając kredytu korzystają z tej bazy. Proponuję aby zgłosić się do „swojego” banku i zrobić to teraz. Banki które dokonują zastrzeżeń dostępne są na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl , może to ustrzec Panią w przyszłości. Wracając do faktu zaistniałego. W tej chwili Policja spóbuje sprawę wyjaśnić. Jeśli tak się stanie to oczyści Pani nazwisko i negatywna historia kredytowa zostanie wymazana. Co w konsekwencji otworzy drogę do kredytów. Proszę zgłosić zaginiony dokument do rejestru i czekać na informację od Policji.

Krzysztof Rzymski


Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.