Czy Polacy są zadowoleni z usług banków?

Dziś jest: Sobota, 30 maja 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynarda
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2017-12-14

Czy Polacy są zadowoleni z usług banków?

Polacy nadal wykazują niewielkie zaufanie do banków. Pocieszające jest jednak to, że każdego roku przybywa liczba tych, którzy z usług tych instytucji korzystają. Co więcej, okazuje się, że Polacy wykazują pełną lojalność do banku, w którym mają już jakiś produkt. Rzadko korzystają z ofert konkurencji albo współpracują jednocześnie z kilkoma bankami.

Jeden bank i wiele produktów

Okazuje się, że Polacy najchętniej współpracują z jednym bankiem. „Przygoda” zaczyna się zazwyczaj od założenia konta bankowego. Do takiego rachunku dochodzą później kolejne produkty. Nie zawsze jest to podyktowane lojalnością.

Ciekawostką jest fakt, że pozostałe produkty nabywane są bardzo często przez klientów, ponieważ taki proces wiąże się z wygodą i komfortem. Wiele produktów można nabyć bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem konta internetowego. Tak zakładane są lokaty, konta oszczędnościowe albo tak następuje inwestowanie w fundusze inwestycyjne z lokatą. Klienci konkretnych banków bardzo rzadko porównują w ogóle oferty instytucji konkurencyjnych.

Lokaty i inne inwestycje na korzystnych warunkach

Nie da się ukryć, że bankom zależy na utrzymaniu swoich klientów. Właśnie dlatego bardzo często oferują im produkty połączone, które można nabywać na atrakcyjnych warunkach. Ciekawe jest to, że w takim przypadku zadowolenie klientów jest najczęściej krótkotrwałe. Korzystają oni z intratnej propozycji, ale jest ona korzystna tylko w krótkim czasie.

Konkurencja nie śpi i bardzo często przedstawia kontrofertę. Takie działanie bardzo często prowadzi do frustracji, bo z jednej strony wykazujemy duże przywiązanie do banku, z którym współpracujemy, z drugiej chcielibyśmy uzyskać jeszcze lepsze warunki ofert.Co chcemy zmienić?

Polacy nie są zadowoleni z kosztów, jakie muszą ponosić w ramach współpracy z bankami. Z jednej strony cieszy nas innowacyjność licznych rozwiązań systemów bankowych i coraz lepsza jakość obsługi, z drugiej jednak ciągle rosną nasze oczekiwania.

Polacy są coraz bardziej roszczeniowi. Nie chcemy płacić za konta bankowe, chcemy za to otrzymywać specjalne warunki współpracy, dzięki którym środki na naszych rachunkach będą pomnażane. Chcemy również, by lojalność stałych klientów była lepiej nagradzana. Na razie banki dbają o nowych klientów i to im proponują o wiele bardziej korzystne oferty.

Prognozy

Chociaż Polacy nadal nie ufają bankom w tak dużej skali, jak mieszkańcy innych krajów Europy, to eksperci rynku finansowego potwierdzają, że widać w tym zakresie zmieniającą się pozytywnie tendencję. Jesteśmy o wiele bardziej świadomi konieczności zabezpieczenia naszego budżetu.

Wiemy również, że to w banku nasze pieniądze są bezpieczne. Doceniamy nie tylko podstawowe konta bankowe, ale również produkty, które mogą generować nadwyżki pieniędzy. To dlatego lokaty czy konta oszczędnościowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.