Jak szybko, bezpiecznie i niedrogo przesłać zarobione za granicą pieniądze do kraju?

Dziś jest: Sobota, 30 maja 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynarda
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2016-01-04

Jak szybko, bezpiecznie i niedrogo przesłać zarobione za granicą pieniądze do kraju?

Osoby mieszkające i pracujące za granicą bardzo często przesyłają swojej rodzinie część zarobków. Konieczność przetransferowania zgromadzonych środków pojawia się również po skończeniu pracy, w momencie powrotu do Polski.
Istnieje kilka metod wysyłania pieniędzy – jedne są mniej kosztowne, inne bardziej. Różnią się również między sobą wygodą i bezpieczeństwem realizacji. Poniżej znajdziesz opis najpopularniejszych sposobów przesyłania pieniędzy do Polski.


Przez znajomych lub rodzinę
Wydawałoby się, że przesyłanie pieniędzy przez rodzinę bądź dobrych znajomych wybierających się do Polski powinno być bardzo wygodne, tanie, proste i bezpieczne. Jednakże kwoty przekazywane tą drogą nie powinny być duże – zdarzają się przecież wypadki, kradzieże czy zagubienia. Powierzenie komuś większych sum wiąże się zatem z ryzykiem, a dodatkowo takie zdanie może stanowić obciążenie dla osoby, która wyświadcza Ci przysługę. Aby uniknąć kłopotliwych sytuacji, zdecydowanie lepiej nie wybierać tej metody.


Przelew bankowy
Bezpiecznym sposobem transferu środków jest z pewnością przelew bankowy – zwłaszcza gdy chcesz przesłać większe kwoty. Aby wykonać przelew środków, należy w banku brytyjskim posiadać rachunek bieżący, z którego pieniądze zostaną wpłacone. Do dokonania wszystkich przelewów międzynarodowych konieczna jest znajomość numeru IBAN, czyli International Bank Account Number oraz kod SWIFT – Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Stowarzyszenie na Rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Największą zaletą tego sposobu transferu pieniędzy jest bezpieczeństwo i pewność dotarcia danych środków do odbiorcy. Banki oferują również możliwość ubezpieczenia przelewów. Należy jednak mieć na uwadze, że wykonując przelew z konta zagranicznego na polskie, cała kwota zostanie przeliczona po kursie, który w danym dniu obowiązuje w polskim banku. Poza tym przelew gotówki z brytyjskiego konta do Polski trwa aż trzy, cztery dni.

Przelew bankowy jest to prosta i bezpieczna usługa, ale niestety stosunkowo droga. Za jej wykonanie do Polski trzeba zapłacić nawet 30 funtów, choć niektóre polskie banki mają podpisane umowy z brytyjskimi bankami i wówczas dokonywanie przelewów może być znacznie tańsze, a nawet bezpłatne.
Jednakże nie każdy posiada konto bankowe za granicą, zwłaszcza jeżeli wyjeżdża tylko na kilka miesięcy w ramach podreperowania budżetu bądź do pracy sezonowej. W takim przypadku skorzystanie z przelewu bankowego nie będzie możliwe.


Western Union razem z InPost
Wszyscy doskonale znają firmę Western Union – światowego operatora przekazów krajowych i międzynarodowych. Firma ta od wielu lat umożliwia przesyłanie pieniędzy do Polski w wygodny, prosty i bezpieczny sposób. Po prostu pieniądze nadaje się i odbiera w jednym z 7 600 punktów agencyjnych.

W 2012 roku Western Union podjął współpracę z InPost Finanse. Połączenie to umożliwiło nadawanie przekazów pieniężnych we własnych oraz agencyjnych Punktach Obsługi Klienta, funkcjonujących pod marką InPost. Dzięki połączeniu tych dwóch firm uruchomiono usługę, która pozwala na dostarczenie gotówki bezpośrednio do domu odbiorcy, bez konieczności udawania się do placówki Western Union bądź InPost. Doręczenie takich przekazów jest całkowicie bezpłatne i następuje w ciągu 24 godzin.

Aby Twój przekaz pieniężny Western Union został doręczony przez kuriera InPost, wystarczy zamówić taką usługę przez Internet bądź telefonicznie. Do realizacji zamówienia potrzebny jest numer kontrolny przekazu MTCN, imię i nazwisko odbiorcy oraz nadawcy, kraj nadania, wysokość kwoty oraz dowód osobisty. Podczas odbioru przekazu kurier w ramach weryfikacji poprosi nas ponownie o podanie powyższych informacji. Przekazy pieniężne Western Union, z opcją doręczenia do domu, można również nadać osobiście w punkcie i w takim wypadku to Infolinia InPost Finanse skontaktuje się z odbiorcą w Polsce.

Warto podkreślić, że obie firmy stosują zaawansowane rozwiązania technologiczne umożliwiające przesłanie pieniędzy w kilka minut. Co więcej, nieustannie rozwijana jest sieć placówek, a ich łatwa dostępność w krajach całej Europy umożliwia wygodne, szybkie i bezpieczne przesyłanie pieniędzy do Polski.


Przekazy Western Union od lat cieszą się zaufaniem osób pracujących za granicą. Nowa opcja oferowana przez InPost – dostarczanie gotówki do domu odbiorcy – to niezwykle ważne udogodnienie, które z pewnością wynosi usługi Western Union na najwyższy poziom.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.