Kantory internetowe szansą na zmniejszenie rat kredytu?

Dziś jest: Sobota, 30 maja 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynarda
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2014-12-01

Kantory internetowe szansą na zmniejszenie rat kredytu?

Dla osób spłacających kredyty w obcych walutach opłaty ponoszone ze względu na przewalutowania mogą stanowić poważne obciążenie finansowe. Korzystając z e-kantorów, możemy nie tylko cieszyć się niższą marżą, lecz także wybrać najbardziej korzystny dla nas moment na zrealizowanie takiej transakcji. Jak to działa?


Dzięki ustawie antyspreadowej banki zobowiązane są do umożliwienia kredytobiorcom spłacania ich zobowiązań hipotecznych walutą kupioną także poza bankiem, w którym kredyt zaciągnęli. Oznacza to, że sami decydujemy o tym, czy i gdzie wymienimy pieniądze przeznaczone potem na spłatę rat. Nie jesteśmy już skazani na korzystanie z oferty banków, które dzięki wysokiej marży zarabiają krocie na przewalutowaniach. Okazuje się, że oferta kantorów internetowych jest o wiele tańsza. Niski spread (różnica pomiędzy ceną sprzedaży a kupna waluty) oraz niższe niż w bankach marże sprawiają, że możemy wymienić pieniądze nawet o 8% taniej. Taką propozycję przedstawia swoim klientom np. lider branży, spółka Currency One, będąca właścicielem portalu Internetowykantor.pl oraz platformy wymiany walut między firmami oraz osobami indywidualnymi Walutomat.pl.

Zobacz, ile oszczędzisz

Nowoczesne narzędzia zamieszczone na stronach e-kantorów pozwalają na dokładne obliczenie kwoty, jaką możemy zaoszczędzić. Wystarczy skorzystać z wygodnego kalkulatora korzyści – w odpowiednim miejscu wpisujemy kwotę wymiany i zaznaczamy bank, z którego usług na co dzień korzystamy, by porównać oferty. Wynik obliczany jest na podstawie różnicy między bieżącym kursem w kantorze internetowym a aktualnym kursem w naszym banku. Okazuje się, że przy wymianie 1000 euro w serwisie wymiany walut możemy zaoszczędzić nawet do ok. 160 zł. To jednak nie wszystko – wymieniając pieniądze w kantorze internetowym, możemy wybrać optymalny dla nas moment realizacji transakcji. Możemy więc poczekać, aż kurs będzie dla nas zadowalający albo wybrać opcję automatycznego zatwierdzenia transakcji w dogodnym dla nas momencie. Z kolei jeśli skorzystamy ze społecznościowych platform wymiany walut takich jak np. Walutomat, – kurs, po jakim chcemy sprzedać lub kupić walutę, ustalimy sami, a serwis dobierze nam przeciwstawną ofertę i przeprowadzi transakcję.

Bezpieczeństwo to priorytet

Decydując się na korzystanie z e-kantorów, warto poszukać tych najbardziej znanych i sprawdzonych. Wówczas zyskamy gwarancję bezpieczeństwa – w takich miejscach czuwają nad nim zespoły specjalistów, liczące nawet po kilkadziesiąt osób. Każda transakcja zatwierdzana jest przez pracowników serwisu, a dodatkowo monitorowana przez zespół ekspertów. Dane szyfrowane są za pomocą protokołów SSL oraz stosowane są wielostopniowe systemy zabezpieczeń, jak te znane nam z bankowości elektronicznej. Nie musimy obawiać się kradzieży, zgubienia gotówki czy wydania nam fałszywych banknotów.
E-kantory wychodzą naprzeciw potrzebom kredytobiorców spłacających zobowiązania finansowe w obcych walutach. Warto skorzystać z niskiej marży i zadbać o domowy budżet – bezstresowo, bez wychodzenia z domu.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.