PKO PTE nieprzerwanie w czołówce OFE

Dziś jest: Sobota, 30 maja 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynarda
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2016-06-03

PKO PTE nieprzerwanie w czołówce OFE

Decydując się na przejście do OFE stajemy przed pytaniem: który OFE będzie dla nas najlepszy? Możemy kierować się różnymi pobudkami, ale najrozsądniej będzie oprzeć się na jedynym obiektywnym kryterium, którym jest stopa zwrotu z inwestycji. Jest to podstawowa miara oceny efektywności inwestycyjnej OFE.

Stopa zwrotu obliczana jest dla poszczególnych OFE za ostatnie 3 lata w oparciu o zmianę wartości jednostki rozrachunkowej. Następnie dane przekazywane są do Komisji Nadzoru Finansowego, która czuwa nad ich rzetelnością i prezentuje wyniki na ogólnodostępnej stronie internetowej.

Wyniki inwestycyjne OFE

Wyniki poszczególnych OFE można porównać do średniej ważonej stopy zwrotu wszystkich OFE i w ten sposób uzyskać odpowiedź na pytanie, jak efektywny jest dany OFE. Stąd już prosta droga do wyboru tego, który zagwarantuje nam najwyższą stopę zwrotu.W okresie ostatnich 36 miesięcy średnia stopa zwrotu dla wszystkich OFE wyniosła 6,34%. W stawce wszystkich 12 OFE stopa zwrotu wahała się od 1,66% do 9,07%, czyli różnica między najlepszym a najgorszym funduszem wyniosła blisko 7,4%. Tak więc wybór odpowiedniego funduszu gwarantował zyski o blisko połowę wyższe niż średnia dla wszystkich OFE i ponad pięciokrotnie wyższe niż w przypadku funduszu osiągającego najsłabsze wyniki.

Jak wypada PKO BP Bankowy OFE na tle innych funduszy?

Analiza zestawień rentowności za trzyletnie okresy wskazuje w ostatnich latach na zdecydowanego lidera wśród OFE. W ostatnim okresie, tj. 2013-2016 PKO BP Bankowy OFE zajął pierwsze miejsce, zaś w poprzednim, tj. 2012-2015 drugie, nieznacznie ustępując zwycięzcy.

Inwestujący z PKO BP Bankowy OFE zyskiwali zatem więcej, niż oferowała konkurencja.

Warto inwestować z liderem

PKO BP Bankowy OFE znalazł się również w ścisłej czołówce we wszystkich zestawieniach od września 2011r., zawsze plasując się w pierwszej trójce przodujących OFE.

Rozsądny inwestor decydując się na wybór godnego OFE powinien to wziąć pod uwagę, bo przecież chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto ufać najlepszym! Zajrzyj na stronę: http://www.pkopte.pl/wyniki-inwestycyjne-ofe/ i dowiedz się więcej.

 


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.