eCommerce - Zakupy wygodniejsze niż kiedykolwiek

Dziś jest: Sobota, 30 maja 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynarda
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2016-11-10

eCommerce - Zakupy wygodniejsze niż kiedykolwiek

Tajemniczo brzmiące pojęcie eCommerce można bardzo łatwo zdefiniować jako handel elektroniczny. Dotyczy on wymiany towarów i usług przy pomocy Internetu i aktualnie jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi biznesu.

Tyle tytułem teorii, pora przejść do praktyki, w której to pojęcie eCommerce utożsamiane jest z doskonale wszystkim zakupami online, czyli szybkim i łatwym sposobem na zdobycie potrzebnych produktów - bez konieczności wychodzenia z domu. Ze względu na swoje liczne atuty, internetowe zakupy cieszą się wśród klientów różnych sieci handlowych coraz większą popularnością i każdego dnia zyskują kolejnych zwolenników. Jakie są ich zalety i czy rzeczywiście jest ich tak wiele? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu odrobinę bliżej. 

eCommerce – sprawdzony sposób na pożegnanie przeszłości

Zakupy w formie online dotarły do naszych domów wraz z rozwojem zaawansowanych technologii umożliwiających dokonywanie transakcji przy pomocy Internetu. Łączą one w sobie wszystko to, co aktualnie stało się największym wyzwaniem naszej rzeczywistości, a więc niebywałą wygodę i szybkość. Zanim zyskały na popularności, do listy wielu spraw i obowiązków każdy z nas musiał dopisać zakupy i zarezerwować w swoim harmonogramie co najmniej godzinę na zrealizowanie tego zadania.Samo dotarcie do sklepu, znalezienie interesującego nas produktu pośród całego szeregu półek sklepowych wymaga czasu, nie mówiąc już o porównaniu cen poszczególnych produktów i oczywiście kolejce do kasy. Wszystkie te kumulujące się czynniki skutecznie i systematycznie pochłaniały nasz cenny czas, tak bardzo potrzebny na wykonanie innych obowiązków i zasłużony odpoczynek. Na szczęście ten okres mamy już dawno za sobą. Tych przykrych sytuacji możemy bowiem uniknąć wybierając eCommerce, czyli zakupy w wersji online, będące alternatywą dla ich tradycyjnej formy.

Bo liczy się wygoda…

Listę największych zalet zakupów internetowych, poza wspomnianą oszczędnością czasu, z pewnością powinna otworzyć wygoda, która bezapelacyjnie łączy się z tą formą zakupów. W przeciwieństwie do tradycyjnych, na zakupy internetowe zawsze znajdzie się odpowiednia pora. Na kanapie w czasie odpoczynku, w przerwie podczas pracy, w domu, na uczelni, w czasie podróży, kiedy i gdzie tylko chcemy, możemy kupić wszystko to, co jest nam aktualnie potrzebne. Nie musimy martwić się o to, że nie zdążymy zrobić zakupów po zakończeniu pracowitego dnia. Internetowe sklepy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, zawsze gotowe, by sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów.

Nad zakupem intersujących nas produktów możemy się zastanawiać, ile tylko chcemy. Konsultacja z każdym członkiem rodziny na pewno nie stanie się powodem niecierpliwych spojrzeń pracownika sklepu, który chciałby już sfinalizować transakcję. To, co znajdzie się w naszym wirtualnym koszyku to wyłącznie nasza sprawa. Żmudne przemierzanie sklepowych alejek w poszukiwaniu potrzebnego produktu też już nie musi nas martwić. Zdecydowana większość sklepów internetowych proponuje swoim klientom wygodną wyszukiwarkę, która w kilka sekund znajdzie dla nas potrzebny artykuł.

Tak praktyczną wyszukiwarkę można znaleźć na przykład na stronie sklepu www.ecarrefour.pl Poza nią na jego klientów czeka bogaty asortyment, niskie ceny i moc promocji, które zostały przedstawione w wyjątkowo przejrzysty sposób, tak aby żadna obniżka cenowa nie umknęła nam. Owa przejrzystość nie tylko pod względem dostępnego asortymentu, ale także aktualnych promocji to kolejna z zalet zakupów internetowych. Jednym słowem eCommerce to z pewnością sprawdzony sposób na udane zakupy.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.