7finanse - portal finansowy - bezpłatne porady finansowe, porady prawne, ubezpieczenia, giełda, waluty, biznes, kredyty, pożyczki, lokaty, konta, inwestycje, produkty finansowe, finanse

Dziś jest: Sobota, 3 czerwca 2023, Imieniny: Klotyldy, Leszka

Porady Eksperta

Kredyt hipoteczny

Witam,

Mam 34 lata. W tym roku zamierzam wziąć ślub i kupić mieszkanie. PRzy moich niezbyt wysokich dochodach nie jest to sprawa taka prosta :) Mam pytanie w związku z tym. Moje dochody są na poziomie 2500 zł netto, dochody mojej narzeczonej ok. 1500 z l netto. Czy korzystniej będzie jeśli wezmę kredyt przed ślubem jako singiel, czy po ślubie razem z żoną ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Mariusz Surlej


Odpowiedź Eksperta:

Krzysztof Rzymski

Współwłaściciel firmy KMR Kredyty & Nieruchomości

Dzień dobry,

Panie Mariuszu,

Z punktu widzenia banku znacznie lepszym klientem jest małżeństwo. W przypadku singla jest tylko jeden dochód, w przypadku związku małżeńskiego dwa dochody. Statystycznie klienci, którzy mają dwa dochody spłacają kredyty lepiej niż ci z jednym dochodem. Patrząc na zdolność kredytową, to gdybyście byli już małżeństwem jest ona znacznie wyższa niż Pana, jako singla. Reasumując z punktu widzenia dostępności kredytu hipotecznego, w Pana sytuacji korzystniej będzie zaciągnąć kredyt będąc w związku małażeńskim. Proszę obserwować rynek kredytów hipotecznych - pradopodobnie wiosna 2013 roku nastąpią znaczące zmiany w obliczaniu zdolności kredytowej stosowanej przez banki (zmiana Rekomendacji S i T).

Z wyrazami szacunku,
Krzysztof Rzymski


Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.