7finanse - portal finansowy - bezpłatne porady finansowe, porady prawne, ubezpieczenia, giełda, waluty, biznes, kredyty, pożyczki, lokaty, konta, inwestycje, produkty finansowe, finanse

Dziś jest: Sobota, 3 czerwca 2023, Imieniny: Klotyldy, Leszka

Porady Eksperta

Kredyt hipoteczny

Witam mam 26 lat. Chciałem się dowiedzieć czy mogę dostać kredyt hipoteczny w wysokości 50 000 złotych(na 10lat - 12lat). Chcę kupić mieszkanie wartość około 100 000zł, wkład własny to 50 000zł, żona(24lata) nie pracuje mamy dziecko (1.5r), moje zarobki 3600netto zł udokumentowane brak obciążeń. Mam drugą umowę u obecnego pracodawcy która kończy się 31.06.2013(zostanie przedłużona). Mam zdolność kredytową(obliczano mi to w banku) ale martwię się, że kończąca się umowa może być przyczyną odmowy banku do udzielenia kredytu. Czy mogło by pomóc dołączenie do kredytu teściowej( 50lat) o zarobkach 1400netto umowa na nieokreślony czas. Co mógłbym jeszcze zrobić aby bank nie odmówił mi przyznania kredytu.


Odpowiedź Eksperta:

Krzysztof Rzymski

Współwłaściciel firmy KMR Kredyty & Nieruchomości

Witam,

Kluczową rzeczą jest to by bank przyjął Pana dochód - większość banków zakłada, że umowa do przodu powinna trwać minimum 6 miesięcy. Ale są również oferty gdzie banki wymagają minimum 3 miesięcy do przodu. Często banki oczekują również promesy ze strony pracodawcy o możliwości przedłużenia tejże umowy o pracę.
Jeżeli bank nie weźmie pod uwagą Pana dochodów to dołączenie teściowej niewiele zmieni.
Jednakże wejście do kredytu teściowej może wpłynąć na "lepszy wizerunek klienta" w ocenie banku. Banki chętniej udzielają kredytu w sytuacji, gdy są dwa dochody.
Proszę pamiętać, że bank ostateczną decyzje o przyznaniu bądź odrzuceniu wniosku podejmie po złożeniu kompletnego wniosku kredytowego.

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Rzymski


Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.